خطای سینتکس

نحوه رفع خطای سینتکس در وردپرس
خطای سنتکس

در مقاله های گذشته با خطاهای وردپرس آشنا شدید و با هم به بررسی و رفع یکی از آن ها پراختیم. در این مقاله به یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس، یعنی خطای سینتکس می پردازیم که بسیار راه حل ساده ای دارد. برای رفع عیب از کد سایتتان و برگرداندن سایت وردپرس تان به حالت صحیح، ادامه ی این مقاله را دنبال کنید.

 

خطای سینتکس  

 

در علم کامپیوتر یک خطای سینتکس خطا در سینتکس دنباله ای از کاراکترها یا نشانه هایی است که در یک زبان برنامه نویسی خاص نوشته شده است.

برای زبان های کامپایل شده، خطاهای سینتکس در زمان کامپایل مشخص می شوند. برنامه تا زمانی که تمام خطاهای سینتکس اصلاح شود، کامپایل نخواهد شد. با این حال برای زبان های تفسیری ممکن است خطای سینتکس در هنگام اجرای برنامه تشخیص داده شود.

 

خطای سینتکس در وردپرس
خطای سنتکس
این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما در حال تلاش برای اضافه کردن قطعه کد به وردپرس هستید و به طور تصادفی چیزی را از دست داده اید یا کد دارای سینتکس نادرست است. این به یک خطای تجزیه پی اچ پی منجر می شود و شما متوجه خواهید شد:

Parse error- syntax error, unexpected $end in /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php on line 278

پیام خطا نشانگر چیزی غیر منتظره در کد و مکان اسکریپت است که در آن خطا با شماره خط مشخص شده رخ داده است. برای رفع این مسئله باید سینتکس را اصلاح کنید.

 

چگونه خطای سینتکس در وردپرس را برطرف کنیم؟

 

در حال حاضر آموزش ها، راهنما ها و کد های اسنیپت زیادی در وب برای عموم در دسترس است. همه ی آن ها برای اینکه کاربران وردپرس بتوانند در سایت خود موارد جدید را تجربه کنند طراحی شده اند. متاسفانه یک ایراد کوچک می تواند کاری کند تا کل وب سایتتان به مشکل جدی بربخورد.

اگر دارید از یک چیز جدید روی وب سایت وردپرس تان استفاده می کنید، اگر به خطای سینکتس برخوردید نترسید! کاملا عادی است. شما اولین نفری نیستید که به این مشکل برخورده اید و آخرین نفر هم نخواهید بود. در ادامه ی این مقاله سعی داریم تا راه حلی برای رفع این خطا برای شما ارائه کنیم.

خطای سنتکس

رفع خطای سینتکس با استفاده از FTP

برای رفع خطای سینتکس ، شما باید کدی را که این خطا را ایجاد کرده است، ویرایش کنید. شما می توانید آن را حذف یا اصلاح کنید. اغلب مبتدیان گیج می شوند، زیرا این خطا باعث می شود کل سایت شما غیر قابل دسترسی شود. اگر کد خود را  با استفاده از ظاهر داشبورد وردپرس wordpress dashboard appearance در بخش ویرایشگر جای گذاری paste کرده باشید، در این صورت قفل شده اید. پس چگونه کد را ویرایش کنید؟ تنها راه حل این است که به فایلی که شما آخرین ویرایش را بر روی آن انجام داده اید، با استفاده از  FTP دسترس پیدا کنید.

پس از نصب برنامه FTP، آن را به وب سایت خود متصل کنید و به فایل تم که نیاز به ویرایش دارد بروید. در صورتی که فایل نیازمند به ویرایش را فراموش کرده اید، کافی است به کد خطا نگاه کنید. خطا به شما می گوید دقیقا کدام فایل و کدام خط شما باید ویرایش شود.

شما می توانید کدی را که اخیرا اضافه کردید حذف کنید یا کد را در سینتکس درست بنویسید. پس از اتمام حذف / ویرایش کد، فایل را ذخیره کرده و آن را به سرور خود آپلود کنید. دوباره به سایت وردپرس WordPress خود بروید و صفحه را تازه کنید و اکنون می بینید که سایت شما کار خواهد کرد.

 

امیدواریم تا با استفاده از این مقاله توانسته باشید با یکی دیگر از خطاهای رایج در وردپرس آشنا شده و مشکل سایتتان را برطرف کنید.