خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

نحوه رفع خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

همان طور که در مقالات قبل به بیان چندین خطای رایج در وردپرس   پرداختیم، در این مطلب به بررسی و تشریح راه حل برای خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده اشاره می کنیم.

خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده

از این پیام خطا واضح است که وبسایت شما قادر به اتصال به پایگاه داده نیست. با این حال حل این خطا برای مبتدیان مشکل است.

معمولا این اتفاق زمانی می افتد که یک کاربر وارد شده یا اعتبار پایگاه داده ها، نام کاربری پایگاه داده و رمز عبور پایگاه داده را به طور نادرستی اصلاح کرده است. گاهی اوقات سرور پایگاه داده شما می تواند پاسخگو نباشد یا پایگاه داده شما خراب شده باشد.

 

نحوه رفع خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

اگر مدت ها در حال مرور گشت و گذار در وب هستید، حداقل چند بار این خطا را مشاهده کرده اید. خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده یکی از آن خطاهایی است که می تواند به دلایل بسیاری ایجاد شود. به عنوان یک مبتدی وردپرس، این موضوع می تواند به شدت خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که آن به خودی خود اتفاق می افتد بدون این که حتی شما کاری کرده باشید! برای تشخیص و رفع مشکل، کمی بیش از 20 دقیقه طول می کشد. در این مقاله ما به شما نحوه رفع خطا در ایجاد یک اتصال پایگاه داده در وردپرس را با کامپایل یک لیست از راه حل ها نشان می دهیم.

  • توجه: قبل از ایجاد تغییرات پایگاه داده اطمینان حاصل کنید که پشتیبان گیری کافی داشته باشید.

 

خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

چرا این خطا را دریافت می کنید؟

به طور خلاصه، شما این خطا را دریافت می کنید زیرا وردپرس WordPress قادر به ایجاد اتصال به پایگاه داده نیست. حالا دلیل اینکه وردپرس قادر به ایجاد اتصال به پایگاه داده نیست، ممکن است متفاوت باشد. یک احتمال این می تواند باشد که اعتبار ورود به پایگاه داده شما اشتباه است و یا تغییر کرده است. این می تواند باشد که سرور پایگاه داده شما بی پاسخ باشد. این ممکن است که پایگاه داده شما خراب شده باشد. در تجربه ما، اکثریت زمان ها این خطا به دلیل نوعی خطای سرور اتفاق می افتد اما می تواند به دلیل عوامل دیگری نیز باشد. نگاهی به چگونگی عیب یابی این مشکل می اندازیم.

 

 

آیا مشکل از / wp-admin / است؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که همان خطا را در هر دو قسمت back end  وfront end  دارید. اگر پیام خطا در هر دو صفحه یکسان باشد، «خطا در ایجاد یک اتصال پایگاه داده»، سپس به مرحله بعدی بروید. اگر خطای دیگری در مورد wp-admin وجود دارد، مثلا “یک یا چند جداول پایگاه داده در دسترس نیستند. پایگاه داده ممکن است لازم باشد تعمیر شود “، سپس شما نیاز به تعمیر پایگاه داده خود را دارید.

شما می توانید این کار را با اضافه کردن خط زیر در فایل wp-config.php خود انجام دهید. قبل از اینکه همه چیز را متوقف کنید ویرایش آن را اضافه کنید.

 

1 define(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

 

 

پس از انجام این کار می توانید تنظیمات را با مراجعه به این صفحه ببینید:

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

اصلاح پایگاه داده در وردپرس

به خاطر داشته باشید که کاربر برای دسترسی به این قابلیت در زمانی که این تعریف را تنظیم می کند، نیازی به ورود به سیستم ندارد. این به این دلیل است که هدف اصلی آن تعمیر پایگاه داده خراب است، اغلب کاربران نمی توانند که به پایگاه داده خراب وارد شوند. پس از انجام تعمیرات و بهینه سازی پایگاه داده خود، مطمئن شوید که این را از wp-config.php خود حذف کنید.

اگر این راه حل مشکل را حل نکرد، شما در اجرای تعمیر مشکل دارید، ادامه مطلب را بخوانید زیرا ممکن است راه دیگری برای کار پیدا کنید.

 

بررسی فایل WP-Config

WP-Config.php احتمالا تنها مهمترین فایل در کل نصب وردپرس شماست. این فایل جایی است که جزئیات برای وردپرس را برای اتصال پایگاه داده خود مشخص می کنید. اگر رمز عبور ریشه و یا رمز عبور کاربر پایگاه داده را تغییر دادید، باید این فایل را نیز تغییر دهید. اولین چیزی که همیشه باید بررسی کنید این است که آیا همه چیز در فایل wp-config.php شما یکسان است یا خیر.

 

 

1

2

3

4

define(‘DB_NAME’, ‘database-name’);

define(‘DB_USER’, ‘database-username’);

define(‘DB_PASSWORD’, ‘database-password’);

define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

 

به یاد داشته باشید عدد DB_Host شما همیشه نمی تواند محلی باشد. بسته به میزبان، متفاوت خواهد بود. برای میزبان های محبوب مانند HostGator، BlueHost، Site5، محلی است.

بعضی از افراد می گویند که آنها مشکلات خود را با جایگزینی localhost با IP حل کرده اند. در هنگام اجرای وردپرس در یک محیط محلی سرور، معمولی است که این نوع  مسائل را مشاهده کنید. به عنوان مثال در MAMP، مقدار DB_Host هنگام تغییر به IP ممکن است یک راه حل به نظر برسد.

1 define(‘DB_HOST’, ‘127.0.0.1:8889’);

 

IP برای خدمات میزبانی وب آنلاین متفاوت خواهد بود.

اگر همه چیز در این فایل صحیح باشد ، پس منصفانه است که بگوییم که در back end سرور چیزی اشتباه است.
خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

 

وب میزبان خود را چک کنید (MySQL Server)

اغلب شما با این خطای در ایجاد اتصال به پایگاه داده روبرو می شوید، زمانی که سایت خود را با حجم ترافیک زیاد مواجه می بینید. اساسا سرور میزبان شما نمیتواند بار را اداره کند (مخصوصا زمانی که شما در میزبانی مشترک هستید). سایت شما بسیار آهسته و برای برخی از کاربران حتی بصورت خطا نمایش داده می شود. بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید و از کیفیت پاسخگویی سرورهای MySQL از آن ها سوال کنید.

برای کسانی که میخواهند سرور MySQL خود را آزمایش کنند، می توانید چندین کار را انجام دهید. سایت های دیگر را در یک سرور تست کنید تا ببینید آیا مشکل دارند یا خیر، اگر آنها نیز همان خطا را دریافت می کنند، قطعا در سرور خروجی شما چیزی اشتباه است. اگر شما هیچ سایت دیگری در این حساب میزبانی ندارید به سادگی به cPanel خود بروید و سعی کنید به phpMyAdmin دسترسی پیدا کنید و پایگاه داده را وصل کنید. اگر می توانید اتصال برقرار کنید، پس باید اطمینان حاصل کنید که آیا کاربر پایگاه داده دارای اجازه کافی است؟ یک فایل جدید به نام testconnection.php ایجاد کنید و کد زیر را در آن قرار دهید:

<?php

$link = mysql_connect(‘localhost’, ‘root’, ‘password’);

if (!$link) {

die(‘Could not connect: ‘ . mysql_error());

}

echo ‘Connected successfully’;

mysql_close($link);

?>

 

اطمینان حاصل کنید که نام کاربری و رمز عبور را جایگزین کنید. اگر با موفقیت ارتباط برقرار شود، به این معنی است که کاربر شما مجوز کافی دارد و چیز دیگری است که اشتباه است. به فایل wp-config بازگردید برای اطمینان حاصل کردن از اینکه همه چیز درست است

اگر نمی توانید با رفتن به phpMyAdmin به پایگاه داده متصل شوید، پس می فهمید این مشکل از سرور شما است. این به این معنی نیست که سرور MySQL شما پایین است. این می تواند به این معنی باشد که کاربر شما اجازه کافی را ندارد.

 

در این مقاله با خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس آشنا شدیم و به تشریح چند راه حل برای رفع این خطا پرداختیم. با امید به مفید بودن این مطلب برای شما، منتظر بیان دیدگاهتان در بخش دیدگاه ها هستیم.