اگر مدتی است که از وردپرس WordPress استفاده می کنید، حداقل یک بار درمقابل صفحه سفید وردپرس قرار گرفته اید. صفحه نمایش سفید وردپرس یکی از آن مشکلات بسیار آزار دهنده است. این موضوع برای کاربران خسته کننده است چون که دسترسی شما را از پنل مدیریت وردپرس تان، قفل می کند.

چگونگی مشکل صفحه سفید وردپرس را برطرف کنیم؟
صفحه سفید وردپرس

صفحه سفید در وردپرس   

اگر مدتی است که از وردپرس WordPress استفاده می کنید، حداقل یک بار درمقابل صفحه سفید وردپرس قرار گرفته اید. صفحه نمایش سفید وردپرس یکی از آن مشکلات بسیار آزار دهنده است. این خطا معمولا به یک صفحه سفید و بدون پیام خطا منجر می شود.این باعث می شود که آن بسیار گیج کننده به نظر رسد زیرا شما هیچ سرنخی ندارید که به آن نگاه کنید و بفهمید که چه مشکلی را باید حل کنید.

این موضوع برای کاربران خسته کننده است چون که دسترسی شما را از پنل مدیریت وردپرس تان، قفل می کند. از آنجا که در اکثر موارد هیچ خروجی خطایی وجود ندارد، شما به راحتی می توانید این مسئله را دریابید. بدترین حالت در مورد صفحه ی سفید این است که گاهی اوقات تنها بر روی قسمت خاصی از سایت شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، شما ممکن است تنها صفحه سفید مرگ در مدیر وردپرس خود را ببینید، در حالی که همه چیز در سایتتان خوب کار می کند. در موارد دیگر، شما ممکن است فقط آن را در یک پست خاص ببینید در حالی که همه چیز دیگر در سایتتان اجرا می شود. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با یک نگاه به چند راه حل ممکن، مشکل صفحه نمایش سفید وردپرس را از بین ببرید.

صفحه سفید وردپرس

  • توجه: قبل از هر گونه تغییر در سایت خود، مطمئن شوید که پشتیبان گیری کافی داشته باشید. 

 

چرا این خطا را دریافت می کنید؟

در اکثر مواقع، زمانی که شما یک صفحه سفید را می بینید، به این معنی است که شما محدودیت حافظه را نادیده گرفته اید.

این موضوع می تواند ناشی از یک افزونه باشد که شما از آن استفاده می کنید، در حالی که به درستی کار نمی کند. این می تواند به این معنی باشد که در ارتباط با سرور میزبان وب شما مشکل وجود دارد. از آنجا که این مشکل می تواند به دلیل تعداد زیادی از موارد ایجاد شود، ممکن است عیب یابی های زیادی را به همراه داشته باشد.
آیا این مشکل در سایت های دیگر تان نیز اتفاق می افتد؟

اگر چندین سایت داشته باشید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که صفحه سفید در سراسر صفحه هایتان اتفاق می افتد یا فقط در این دامین خاص اتفاق می افتد.

اگر این مسئله با برای تمام سایت های شما مشکل زا باشد، این نشانگر آن است که ارائه دهنده ی میزبانی وب شما، دارای مشکل است. با این حال، اگر مشکل فقط برای یکی از سایت های شما اتفاق بیافتد، این موضوع می تواند به خاطر مشکل از افزونه یا برنامه ای باشد که در حال اجرا هستید. اگر این مشکل تنها با یک پست یا صفحه اتفاق می افتد، پس شما متوجه می شوید که قطعا مشکلی در آن سایت خاص شما است.
صفحه سفید وردپرس

افزایش محدودیت حافظه

معمولا این مشکل پیش می آید زیرا حافظه شما خسته و بدون ظرفیت خالی می شود.

 

غیر فعال کردن تمام افزونه یا پلاگین ها

اگر افزایش محدودیت حافظه کمکی به شما در حل مشکلتان نکرد، یا اگر محدودیت حافظه بالا مانند 256M یا 512M داشته باشید، لازم است که حتما عیب یابی را جدی بگیرید.

بیایید جلو برویم و تمام افزونه ها را غیرفعال کنیم.

از این دستورالعمل ها در مورد نحوه غیر فعال کردن تمام افزونه های وردپرس بصورت یک باره استفاده کنید.

اگر این راه حل توانست مشکلتان را رفع کند، هرکدام از افزونه یا پلاگین ها را در یک دفعه فعال کنید تا به ریشه ی مشکلتان پی ببرید.
تم را با یک تم پیش فرض جایگزین کنید

اگر عیب یابی پلاگین مشکل شما را برطرف نکرد، پس باید تم فعلی خود را با یکی از تم های پیش فرض جایگزین کنید.

بهترین راه برای انجام این کار، پشتیبان گیری از پوشه تم است. سپس تم خود را حذف کنید. وردپرس به طور خودکار به تنظیمات تم پیش فرض خود برخواهد گشت.

همچنین شما می توانید به phpMyAdmin خود بروید و جداول پایگاه داده را در جدول wp_options به روز کنید. نام جدول زیر باید به روز شود:

قالب، شیوه نامه و تم کنونی. ارزش آن ها را به ۲۱ تغییر دهید.

اگر این در حل مشکلتان موثر بود ، باید به فایل functions.php تم خود نگاهی بیاندازید. اگر فضای اضافی در پایین وجود داشت، باید آن را تصحیح کنید.
رفع سایر موارد

اگر هیچ یک از موارد فوق مشکلتان یعنی صفحه سفید وردپرس را اصلاح نکند، باید سعی کنید یک نسخه تازه از وردپرس را دوباره نصب کنید.

در حالی که بعید است، اما همیشه ممکن است یک فایل هسته خراب شده باشد.

شما همچنین می توانید از تابع اشکال زدایی وردپرس استفاده کنید تا ببینید کدام نوع خطاها ایجاد شده اند. کد زیر را در فایل wp-config.php خود اضافه کنید.

error_reporting(E_ALL);

ini_set(‘display_errors’, 1);

define( ‘WP_DEBUG’, true);

هنگامی که این مورد را اضافه می کنید، این کار ممکن است به شما در تعیین علت ریشه کمک کند.

گاهی اوقات شما ممکن است به Backend دسترسی داشته باشید، اما قسمت front-end سایت دارای صفحه سفید وردپرس باشد.

این موضوع می تواند به دلیل افزونه یا پلاگین ذخیره سازی رخ داده باشد. به سادگی Cache خود را خالی کنید.

اگر یک صفحه سفید وردپرس تنها در یک صفحه ی پست بسیار طولانی خود دارید ، باید سعی کنید تا Cache خود را پاک کنید. یک ترفند دیگر که برای کار وجود دارد، افزایش مجدد و بازگشت مجدد است. شما می توانید کد زیر را در فایل wp-config.php خود وارد کنید. یا در بعضی از سرورها لازم است که فایل PHP.INI خود را تغییر دهید.

1

2

3

/** Trick for long posts */

ini_set(‘pcre.recursion_limit’,20000000);

ini_set(‘pcre.backtrack_limit’,10000000);

صفحه سفید وردپرس

امیدواریم که در حل کردن این مشکل شما را یاری کرده باشیم و مطالبی که برایتان توضیح دادیم برایتان مفید بوده باشد.