وردپرس Cron Job

وردپرس Cron Job مجازی

Cron Job یک مجموعه کار برنامه ریزی شده است که به صورت خودکار در فواصل خاص اجرا می شود. به عنوان مثال، یک Cron Job می تواند هر 6 ساعت یک فایل را به صورت خودکار(Backup) بارگیری کند.  در این مقاله به وردپرس Cron Job و تفاوت مجازی و واقعی آن می پردازیم.

وردپرس Cron Job
در پیکربندی پیش فرض خود، وردپرس از Cron Job واقعی برای برنامه ریزی و سایر وظایف مرتبط استفاده نمی کند. در عوض، هر بار که یک صفحه در یک سایت وردپرس بارگذاری می شود، وردپرس فایل wp-cron.php را اجرا می کند. اگر چه این Cron Job مجازی راحت است، اما دارای چند اشکال است:

اجرا کردن فایل wp-cron.php هر بار که صفحه وردپرس یک صفحه را بارگذاری می کند غیر ضروری است و می تواند کارایی سرور را به خصوص در سایت هایی که تعداد زیادی ترافیک دریافت می کنند، منفی کند.
از طرف دیگر برای یک سایت که مقدار زیادی ترافیک دریافت نمی کند، زمان زیادی طول می کشد تا برای یک بازدیدکننده صفحه بارگذاری شود که و Cron Job انجام می شود. این می تواند برنامه های ناخواسته را برای پست های ارسالی و سایر اثرات ناخواسته ایجاد کند.
برای حل این مسائل، می توانید پیش فرض وردپرس cron را غیر فعال کنید و یک Cron Job واقعی را پیکربندی کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

غیر فعال کردن وردپرس Cron Job

برای غیرفعال کردن پیش فرض مجازی وردپرس cron job، این مراحل را دنبال کنید:

۱-با استفاده از cPanel یا SSH وارد حساب کاربری خود شوید.
۲- با استفاده از مدیر فایل cPanel یا خط فرمان، فایل wp-config.php را در یک ویرایشگر متن باز کنید.

  • فایل wp-config.php در پوشه ای قرار دارد که وردپرس را نصب کرده اید. معمولا این، دایرکتوری public_html است.

۳- خط زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define(‘DISABLE_WP_CRON’, true);

۴- تغییرات را در فایل wp-config.php ذخیره کنید و سپس از ویرایشگر متن خارج شوید. وردپرس Cron Job مجازی اکنون غیرفعال شده است.
تنظیم یک وردپرس Cron Job واقعی

وردپرس Cron Job
پس از اینکه پیکربندی پیشفرض وردپرس cron را در فایل wp-config.php غیرفعال کرده اید، شما آماده تنظیم Cron Job واقعی که در فواصل معین بدون توجه به ترافیک سایت اجرا می شود، هستید.

اگر حساب کاربری شما دارای دسترسی cPanel باشد، می توانید از آن برای پیکربندی Cron Job  استفاده کنید. در غیر این صورت، شما می توانید Cron Job  را از خط فرمان پیکربندی کنید.

روش # 1: استفاده از cPanel

برای تنظیم یک وردپرس Cron Job با استفاده از cPanel، این مراحل را دنبال کنید:

۱- وارد شوید به  cPanel
۲- در بخش پیشرفته صفحه اصلی cPanel، Cron Jobs را کلیک کنید.
۳- در زیر Cron Email، آدرس ایمیل مورد نظر برای دریافت اعلان ها را تایپ کنید و سپس بر روی Update Email کلیک کنید. هر بار که Cron Job اجرا می شود، یک حساب ایمیل یک پیام دریافت می کند.

  • اگر شما نمی خواهید اطلاعیه های ایمیل برای Cron Job را دریافت کنید، شما می توانید> / dev / null 2> & 1 را به فرمان اضافه کنید که همه خروجی را به / dev / null هدایت می کند.

۴- در قسمت  Add New Cron Job، در کادر تنظیمات مشترک، دو بار یک ساعت Twice an hour را انتخاب کنید.

  • شما می توانید Cron Job ها را حداکثر 15 دقیقه در حساب های به اشتراک گذاشته شده اجرا کنید. یک فاصله 30 دقیقه ای برای وردپرس Cron Job باید کافی باشد.

۵-در جعبه متن فرمان، خط زیر را تایپ کنید. نام کاربری خود را با نام کاربری A2 Hosting میزبان خود تغییر دهید:
cd /home/username/public_html; /usr/local/bin/php -q wp-cron.php

 

  • این خط فرض می کند که وردپرس را در ریشه سند (public_html) نصب کرده اید. اگر وردپرس را در یک دایرکتوری دیگر نصب کردید، دستور cd را عوض کنید تا به آن دایرکتوری تغییر کنید.

۶-روی Add New Cron Job کلیک کنید. تنظیمات کار Cron Job بلافاصله شروع می شود.

وردپرس Cron Job
روش # 2: از خط فرمان استفاده کنید

برای تنظیم یک وردپرس Cron Job با استفاده از خط فرمان، این مراحل را دنبال کنید:

۱- با استفاده از SSH وارد حساب کاربری خود شوید.
۲- در خط فرمان، دستور زیر را تایپ کنید:
crontab-e
۳- برای ورود به حالت ویرایش o  را وارد کنید و خط جدیدی از متن را شروع کنید.
۴- خط زیر را وارد کنید، نام کاربری خود را با نام کاربری حساب میزبان A2 خود تغییر دهید:

*/30 * * * *  cd /home/username/public_html; /usr/local/bin/php -q wp-cron.php

  • این خط Cron Job را برای هر ۳۰ دقیقه اجرا می کند. اگر شما در یک پلت فرم نیمه مدیریت هستید مانند VPS Cloud، می توانید  Cron Jobsرا به طور مرتب انجام دهید.  با این حال، در حسابهای مشترک ، تنها می توانید حداکثر هر ۱۵ دقیقه Cron Jobs را انجام دهید.
  • این خط فرض می کند که وردپرس را در ریشه سند (public_html) نصب کرده اید. اگر وردپرس را در یک دایرکتوری دیگر نصب کردید، دستور cd را عوض کنید تا به آن دایرکتوری تغییر کنید.

۵- esc را فشار دهید، wq را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید. تنظیمات جدید Cron Job  بلافاصله شروع به کار می کند.

 

در این مقاله با اساس Cron Job ها در وردپرس و شیوه ی فعال سازی آن ها بصورت واقعی آشنا شدید. در صورت هرگونه ابهامی حتما وی وردپرس را در بخش دیدگاه ها در جریان بگذارید.